Перша сцена сучасної драматургії "Драма.UA" – платформа створена для пошуку та втілення нових театральних форм, апробації сучасних текстів, актуалізації класичних п'єс та реалізації освітніх проектів у сфері театру.

Перший театральний сезон 2014/15 з назвою "Війна" відкрили ескізом вистави за п’єсою класика сучасної британської нової драми Сари Кейн "Підірвані" на початку жовтня 2014 року. Протягом театрального сезону 2014–2015 рр. відбулись прем’єри вистав і сценічних читань за п’єсами відомих британських драматургів Марка Равенгілла та Сари Кейн, білоруса Максима Доська, польки Малгожати Сікорської-Міщук та ін. Важливою подією стала прем'єра першої у Львові театральної копродукції Першої сцени "Драма.UA" спільно з Першим українським академічним театром для дітей та юнацтва - вистава "Зерносховище" (текст- Наталки Ворожбіт,  режисер - Андрій Приходько).

Під час другого театрального сезону "Іншості" 2015/16 відбулась прем'єра сценічного читання "Порушники" за п'єсою канадійця українського походження Моріса Панича, режисер Олексій Кравчук. ЦЬого сезону ми розпочали міждисциплінарні проекти серед яких – відеопокази вистав "Театр на екрані", лекторій "Театр:InsideOut", спільні читання драматургії з глядачами "Драмгурток". Також відбулись гастрольні тури: PostPlayТеатру (Київ), Групи 3Д (Київ) та театру "Disk" (Прага, Чехія).

В результаті Конкурсу п'єс Драма.UA-2016 переможцем стала Анастасія Косодій (Запоріжжя) з п'єсою "Хто вкрав твоїх коней". Прем'єра перформативного читання п'єси, режисером якого був молодий та перспективний Ігор Шпильовий, відбулось на закритті сезону.

В третьому сезоні 2016/17 “Точки дотику” заплановані спільні проекти з Radio SKOVORODA під загальною назвою РадіоСцена, де зустрічі відбуватимуться в стінах Першої сцени і транслюватимуться на хвилях Radio SKOVORODA. Передбачено кілька різних форматів. Також куратори Першої сцени розширюють театральний контекст з допомогою нового проекту DramaLab лабораторія від Драма.UА, що надає можливість “першої проби” молодим (до 35 років) митцям. Крім цього, заплановано дві нові прем’єри в режисурі Павла Юрова.

Проект організовує ГО Мистецька майстерня “Драбина” за підтримки Львівського драматичного театру імені Лесі Українки.

Основні партнери проекту: Львівський академічний театр імені Леся Курбаса, Radio Skovoroda, кав’ярня “Меделін”.

Детальніше про нові проекти сезону.

“DramaLab” - лабораторний проект, що надає можливість “першої проби” молодим митцям.

Для кого:

До участі в проекті запрошуються молоді (до 35 років) митці (художники, музиканти, актори, режисери, перформери, хореографи), котрі мають цікаві ідеї і готові працювати над їх втіленням в просторі театру.

Як взяти участь:

Для участі у проекті достатньо надіслати листа з описом своєї ідеї на адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.. Команда Драма.UA розгляне Вашу ідею протягом трьох днів.

Як відбуватиметься робота:

У випадку позитивного розгляду Вашої ідеї, ми надаємо приміщення для репетицій та показу, за потреби - допомагає у пошуку та формуванні команди, може забезпечити реквізит, декорації і займається промоцією події. Терміни підготовки та реалізації ідеї обумовлюються індивідуально.

Що ви отримуєте:

  • можливість заявити про себе

  • презентацію вашої ідеї

  • перспективу подальшої співпраці

РадіоCцена”, плануємо реалізувати в кілька етапів.

  • “Театральні історії” - серія зустрічей із відомими та не дуже (але від цього не менш цікавими) театралами. Модеруватиме Володимир Бєглов
  • Лекторій “Знання”. Продовжуючи традицію неформальної освіти у Львові з ХХ століття, ми запускаємо ряд лекції від найкращих університетських професорів Львова різних спеціалізації, де вони розповідатимуть про ази своєї науки і, звісно, про театр.
  • Старий-добрий “Драмгурток” відтепер на радіо! А це означає, що Вас чутимуть не лише стіни Першої сцени “Драма.UA”, а й слухачі Radio SKOVORODA.

Всі зустрічі відбуватимуться на Першій сцені сучасної драматургії і транслюватимуться на хвилях Radio SKOVORODA

 

Від "Іншостей" до "Точок дотику": як пройшов 2016 рік?

Щомісяця на Першій сцені "Дрaма.UA" відбувались 2-4 події різних форматів. Окрім "стаціонарних" заходів майже щомісяця відбувались унікальні акції: презентації, копродукції, концерти, гастрольні покази, перформативні та сценічні читання, що відповідають меті існування платформи.

СІЧЕНЬ

Презентація першої української антології польською мовою "Нова українська драматургія: в очікуванні Майдану" за участі перекладачів Анни Коженьовської-Бігун та Андрія Москвіна.

ЛЮТИЙ

Презентація проміжних результатів проекту Сашка Брами "Осінь на Плутоні". Перформативне читання "Хто такий Казимир Іванович?".

Копродукція до дня народження Лесі Українки з Львівським академічним театром імені Лесі Українки сторітелінг "Одержима" за драматичною поемою Лесі Українки в режисурі Павла Ар'є.

БЕРЕЗЕНЬ

Гастролі чеського театру DISK з Праги. Вистава "Вернісаж" за Вацлевом Гавелом. За підтримки Чеського центру в Києві.

Гастролі театральної групи 3Д з Києва. Покази двох сторітелінгів: "Гайдамаки" за Тарасом Шевченком та "Макбук" за Вільямом Шекспіром.

Копродукція до Міжнародного дня театру з Львівським академічним театром імені Лесі Українки "Дух театру: операція "Екзорцизм" - документальна вистава в режисурі Павла Ар'є. 

КВІТЕНЬ

Презентація проміжних результатів проекту Сашка Брами "Осінь на Плутоні". Сценічні читання "Пташка" та "Казимира".

Перформенс Вікторії Миронюк "Привороти для іноземного нареченого".

ТРАВЕНЬ

Цього місяця репертуарна діяльність була припинена. Команда проекту мала три виїзди на фестивалі: "Мельпомена Таврії" в Херсоні з виставою "Лондон", де актор Ярослва Федорчук отримав відзнаку за кращу чоловічу роль; кураторки проекту мали відрядження на запрошення двох фестивалів "Нова драма" у Братиславі (Словаччина) та Setkanie Festival в Брно (Чехія) для налагодження контактів та промоції української даматургії.

В кінці травня відбулась перша сесія польсько-українського перформативного проекту "Мапи страху/ Мапи ідентичності". Наша платформа є одним з основних партнерів проекту в Україні, де однією з менеджерок проекту є наша кураторка.

ЧЕРВЕНЬ

Гастролі PostPlayТеатру з Києва з виставою "Ополченці" та перформенсом "Питання". За підтримки Центру культуного менеджменту.

Презентація результату VI Конкурсу п'єс "Драма.UA", котрий наша організація проводить щорічно. Сценічне читання п'єси переможця - "Хто вкрав твоїх коней" Анастасії Косодій з Запоріжжя.

ЛИПЕНЬ-СЕРПЕНЬ

Формування концепцій та підготовка ІІІ сезону.

Друга та третя сесії польсько-українського перформативного проекту "Мапи страху/ Мапи ідентичності".

ВЕРЕСЕНЬ

Підготовка сценічного читання за п'єсою "Шахтарі-художники" Лі Голла та презентація його в Києві.

Прем'єра польсько-української копродукції "Мій дід копав. Мій батько копав. А я не буду", що стала результатом польсько-українського перформативного проекту "Мапи страху/Мапи ідентичності".

ЖОВТЕНЬ

Відкриття ІІІ сезону "Точки дотику". Презентація візії сезону. 

Перформенс "Знай своє місце" Анни Єпатко в рамках DramaLab.

Участь у культурному форумі ГаліціяКульт в Харкові з виставою "Лондон".

ЛИСТОПАД

Перформенс "Переслідування" від Ігора Шпильового в рамках DramaLab.

Благодійні покази вистави "Лондон" в рамках марафону #кучинськийодужуй.

Запуск проекту "Театральні історії". Перша розмова з Олегом Онещаком та Маією Копитчак.

 ГРУДЕНЬ

На завершення року команда організувала читання уривків останньої п'єси Джоан Роулінг "Гаррі Поттер і прокляте дитя" з обговоренням в колі затятих поттероманів.

На території Першої сцени "Драма.UA" більшість подій відбуваються безкоштовно, зокрема, це стосується мистецько-освітніх проектів. Це є можливим через добре налагоджену мережу контактів з багатьма професіоналами, котрі готві на волонтерських засадах співпрацювати з організацією і ділитися своїми досвідами. Не менш важливою є співпраця з партнерами організації, проекти яких Перша сцена "Драма.UA" завжди рада приймати у Львові і допомагає логістично з презентаціями цих проектів. Мистецька майстерня "Драбина" прагне вдосконалювати свою діяльність та наповнювати новими, корисними глядачам і команді проектами щороку.

 

Фінансова підтримка Мистецької майстерні "Драбина"

Прямих фінансових оборотів у великих масштабах організація не веде. оскільки найчастіше партнери проектів роблять прямі оплати послуг і матеріалів для виконання спільного проекту.

В 2016 році організація отримала 34 100 грн фінансової підтримки.

10 тис.грн з державного бюджету та 24 тис. грн з інших джерел.

В 2015 році організація отримала 30 тис. грн - з державного бюджету.

В 2014 році організація отримала 119 050 грн: 81 250 грн з грантових фондів та 37 800 гн з державного бюджету.

В 2013 році організація отримала 178 127 грн: 128 127 грн з грантових фондів та 50 тис грн з державного бюджету. 

Команда першої сцени

12-річний досвід організації міжнародних театральних проектів

(фестивалів, постановок, гастролей, показів)

Vika Shvydko
Віка Швидко

управління проектом, програма

Olya Mukhina
Оля Мухіна

менеджмент проектів

Oksana Danchuk
Оксана Данчук

менеджмент, програма

Oksana Vaskiv-Kukul
Оксана Васьків-Кукул

дизайн

Pavlo Arje
Павло Ар’є

менеджмент проектів

Oksana Dudko
Оксана Дудко

співзасновниця першої сцени

Olha Kik
Оля Кік

менеджмент проектів

Sofia Volkhovetska
BIGtheme.net Joomla 3.3 Templates